ČPH Pardubice/hb

14. 04. 2018,

V sobotu 14. 4. 2018 v rámci své triatlonové přípravy absolvoval závod českého poháru handbike v Pardubicích. Tento závod byl současně Mistrovstvím České republiky a má účast mi vynesla 2. místo a titul Vicemistra ČR v silničním závodě.

Akce byla poměrně dobře obsazená a na startu se sešlo téměř 30 závodníků z Čech a Slovenska, což v tuzemsku považuji za velmi dobrou účast. V Pardubicích již několik let téměř nepřerušeně probíhají rozsáhlé rekonstrukce a Vinařský půlmaratón resp. jeho trať je již tradičně výstavbou ovlivněna. Pesimisticky budu konstatovat, že úroveň závodu handbikerů oproti minulým ročníkům klesá a trať není zdaleka optimální. Závodníci se musí potýkat s častými přejezdy retardérů a případně sdílet trať se závodem koloběžek, což tomuto progresivně se vyvíjejícímu sportu rozhodně nepřidává.

Byl jsem bezesporu jedním z hlavních favoritů a to i navzdory mé triatlonové specializaci. Start byl víceméně v mé režii a v úvodním kilometru jsem byl na čele závodu, ale v těsném závěsu byl Slovák Kukľa a můj přímý soupeř v kategorii H3 Antal. Pro projetí nájezdového kola nastoupil Václav Antal a získal několik metrů na Slováka Kukľu a o několik metrů pozadu jsem zaostal i já. Antal svůj náskok v průběhu závodu postupně navyšoval. Kukľa byl v rozmezí 10 – 50 metrů přede mnou po celý závod, ale k přímému kontaktu mezi námi již nedošlo a tak o pódiovém pořadí rozhodovala v podstatě individuální časovka. Závod v Pardubicích byl pro mě prvním intenzivním tréninkem po návratu ze soustředění z Mallorci a mému výkonu chyběla dynamika a cyklistická specializace. Přesto jsem s předvedeným výkonem spokojený, protože potvrdil mou rostoucí výkonnost a zisk titulu Vicemistra ČR v kategorii H3 se jako úspěch bezesporu počítá.