Běh Města Dobříše/run

07. 10. 2017,

V sobotu 7. 10. 2017 se konal Běh Města Dobříše, kterého jsem se zúčastnil hned v několika rolích. Byl jsem členem organizačního týmu a částečně se tak podílel na přípravách akce i koordinaci sportovního dne.

Jako první byly na programu dětské běhy na 500, 1000 a 1500 metrů. Dostal jsem důvěru a byla mi svěřena startovní zbraň, kterou jsem odstartoval zmíněné běhy a po doběhu dětí pomáhal s vyhlašováním výsledků. Mou roli tváře/organizátora akce ukončil startovní výstřel Fitness běhu žen na 5 km, po kterém jsem se šel chystat na vlastní start.

Hlavním bodem závodního programu byl Běh Města Dobříše na 10 km, který odstartoval ve 12 hodin z Komenského náměstí. Trať byla rovinatého charakteru a celková vzdálenost byla rozdělena do čtyř stejných okruhů. Po startovním výstřelu jsem byl doslova zavalen dalšími běžci a nemohl rozjet své tempo. Prvních několik set metrů bylo velmi kontaktních a s ohledem na běžce jsem jel velmi opatrně a s rezervou. V polovině prvního okruhu jsem byl již mezi prvními a zanedlouho jsem byl na čele závodu. Trať byla pro běžeckou formuli poměrně technická a některé pasáže nebyly zkrátka optimální, ale pozici na čele jsem udržel po celý závod. Díky rozdělení trati na čtyři okruhy získal závod na atraktivitě. Na mnoha místech byli fandící diváci, což hnalo nejen mě, ale věřím že i ostatní běžce, k limitním výkonům. Cílovou pásku jsem protnul jako nejrychlejší v čase 30:12 minut. Přímá konfrontace klasického běhu a běžecké formule není zcela objektivní a z tohoto důvodu jsem nebyl zařazen do absolutního pořádí Běhu Města Dobříše. Jsem moc rád, že jsem v hlavním závodě mohl startovat a přispět k popularizaci vrcholového sportu handicapovaných.