Běh Prahou 11/run

18. 09. 2016,

Běh 11 km Prahou 11

V neděli 18. 9. 2016 jsem po několika cyklistických závodech absolvoval pro změnu další běžeckou akci. Startoval jsem v rámci hlavního závodu Běh 11 km Prahou 11. Na startu jsem se představil sice jako jediný závodník na běžecké formuli, ale i bez přímé konkurence jsem si závod velmi užil. V České republice i ve světě je bohužel velmi málo sportovně-integračních akcí a mě baví propojovat svět sportu handicapovaných a sportu zdravých.

Z bezpečnostních důvodů jsem byl odstartován o 2 minuty před hlavním polem a tudíž jsem první kolo absolvoval trošku izolovaně, ale během druhého okruhu jsem sjížděl pomalejší běžce hlavního závodu. Trať rozdělená na 2 okruhy byla profilově zvlněná a v každém okruhu závodníci absolvovali jedno vyložené stoupání se sklonem okolo 4-5 procent dlouhé zhruba 400 metrů. Z mého pohledu to bylo jediné místo na trati, kde na mě běžci nabíhali vteřiny, ti nejrychlejší možná i minuty, ale na zbytku trati jsem byl pochopitelně rychlejší. V závodě se nastoupalo 84 hm, což vzhledem k delce trati není málo. 11 km dlouhý běh jsem dokončil v čase 0:35:15 hod což v rozdílu bylo o necelé 3 minuty rychlejší čas před prvním běžcem.

A jak na Běh Prahou 11 km lákali běžce organizátoři?

Chcete zažít pořádný adrenalin, otestovat si své schopnosti a prožít o kilometr lepší běh? Máte jedinečnou příležitost to vše zažít právě na unikátním závodě Běh 11 km Prahou 11.“ (www.behpraha11.cz)

Běh byl nejen pěkným sportovním zážitkem, ale vzhledem k zařazení do projektu na podporu SOS dětské vesničky ve spolupráci s Hyundai Čěská republika šlo částečně o charitativní akci, v jejímž závěru byl z rukou zástupce Hyundai předán finanční šek.