EHC/MČR TT Louny

18. 06. 2016,

V sobotu 18. 6. 2015 se v rámci tradičních závodů evropského poháru EHC v Lounech konalo Mistrovství České republiky v časovce jednotlivců. Historicky patřím mezi nejúspěšnější domácí jezdce a v této disciplíně mám již 5 titulů Mistra ČR a 1 titul Vicemistra ČR. Pro letošní rok byly mé sportovní ambice směřované k jedinému cíli a tím byla nominace na Mistrovství Světa v 70.3 Ironmanu. Do nominačního závodu, který se jel v Lucembursku tentýž den jako MČR v Lounech jsem ze zdravotních důvodů a vleklé rekonvalescence nemohl nastoupit. Vhledem k tomu, že už jsem několik dní zlehka trénoval a své tělo znovu sportem zatěžoval, rozhodl jsem se nastoupit v domácím závodě. Cítil jsem se relativně dobře, avšak tréninkové manko bylo více než citelné a navíc jizva po ráně na hýždi byla pořád citlivá. Republiku jsem chtěl zkrátka zkusit, závod si užít a pokusit se dosáhnout na medailové umístění. Hned v úvodu 15 km dlouhé časovky jednotlivců jsem cítil, že to skutečně není a v tomto závodě ani nebude ono. Zkrátka dlouhý výpadek a absence rychlostních tréninků se naplno projevila a trať jsem objel spíše jako tempový trénink, ale určitě ne jako závod. Finální čas, ztráta na vítěze a 4. příčka v domácím šampionátu pro mě určitě nebyly zklamáním. Cítil jsem, že na závodění to zatím není a zhojená rána ještě potřebuje několik týdnů klid.

číst dále

Fotogalerie

Fotogalerie - byla přidána ze závodu Mistrovství České republiky v časovce jednotlivců, ktereré se uskutečnilo v rámci evropského poháru EHC v Lounech.